İngilizce Öğrenmek için İnterneti Doğru Kullanmak

14-06-2024 / Elvent YILDIRAN

       İnternetten ingilizce öğrenmek, pratik yapmak ve öğrenmek için oldukça güzel bir kaynak olmasının yanı sıra kullanabileceğiniz bir çok farklı sitelerle doludur. Ancak ingilizcenizi özellikle geliştirmeyi amaçlayan internet kaynaklarını doğru bir şekilde kullanmak oldukça önem taşımaktadır ve bu konuda dikkatli olunmalıdır. Çünkü yanlış teknikler kullanılarak size öğretilmeye çalışılan dilin, size fayda sağlamadığı gibi zamanınızıda çalmış olacaktır. Böylece sizin öğrenme şevkiniz kırılacaktır. Bu konuda doğru veya daha fazla bilgi toparlamak isterseniz Etkili Yabancı Dil Öğrenme Yolları adlı makalemizi okumanızı öneririz.

 

Seçilenler E-Learning Sistem

Seçilenler Akademi Owner

Company Owner : Seçil TÜRKMEN

 

İnternetten ingilizce öğrenmenin en etkili yollarından birisi Hafıza teknikleri ile ingilizce öğrenmektir. Bunu paylaşmış olduğumuz hemen hemen tüm içeriklerimizde özenle belirtmekteyiz. Bir kitaba ihtiyaç duymadan, Yüzyüze eğitim almadan öğrenemem ön yargısını yıkan bu sistem ile, ders çalışma stresi yaşamadan, 7/24  keyifle evde öğrenilen bir online programdır. İnternetten ingilizce öğrenmek denildiğinde bazı ön yargılar söz konusu olsada bu aslında tamamen kullanılan tekniklerin yanlış olmasından dolayıdır.

Seçilenler E-Learning sistem doğru teknikleri kullanarak 10 haftada size %100 ingilizce konuşma garantisini vermektedir. Eğer kısa sürede etkili ve kalıcı bir şekilde ingilizce öğrenmek istiyorsanız sisteme ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

 

Kendinizi veya E-Learning sistemi denemek isterseniz hemen BURADAN ücretsiz kayıt olabilir, internetten ingilizce öğrenme serüvenine ilk adımınızı atabilirsiniz…

 

Haberler | Haber Siteleri

Haberler

 

Internetten ingilizce öğrenmenin etkili yollarından bir diğeri ise; Haber makalelerini dinlemek ve okumak pratik yapmak için harika bir yoldur. Çünkü haber kanallarının ve saygın kuruluşların dili açık ve doğru anlaşılır biçimdedir. Ayrıca, içeriklerin her zaman güncel olması bir artı olacaktır. Yani, sadece İngilizcenizi geliştirmekle kalmaz, aynı zamanda bilgi sahibi olmuş olursunuz.

 

Elimizin altında bulunan teknolojileri doğru kullandığımız zaman #ingilizce öğrenmek aslında çok zor değil 😊

 

• Bir makaleyi okurken, yüksek sesle okumayı deneyin. Bu, konuşma, dinleme ve telaffuzunuzu uygulamak için mükemmeldir. Daha zor kelimeler geldikçe ve kendinizi telaffuz etmekte zorlanırken, sözlüğünüze ulaşın ve kelimenin hecelere nasıl ayrıldığını ve seslerin ne olduğunu görün. Bu kelimeleri doğal hissetmeye ve kulağa hoş gelene kadar tekrar tekrar yüksek sesle tekrarlayın. Emin değilseniz, not edin ve İngilizce konuşan birinden veya öğretmeninizden telaffuz konusunda size yardımcı olmasını isteyin. Bu tür kaynaklarlada uzun zamanda ingilizce öğrenebileceğiniz doğrudur, bunu yalanlayamayız. Ancak hafızada kalıcılığı sizin Pratik yapma durumunuza göre tartışılır 😊

 

Hafıza teknikleri ile ingilizce pratikleri daha farklı ve hassas konulardır. Doğru kullanılan teknikler; kısa sürede uzun vadeli sonuçlar verecektir. Bu yüzden 10 haftada ingilizce öğrenmek, seçilenler e-learning sistem ile %100 garanti edilmektedir.

 

 

• Belirli şeyler için kelime dağarcığınızı geliştirmek amacıyla haberlerin farklı bölümlerini kullanın. Örneğin, spor haberleri, spor makaleleri ve spor bültenleri, kelime dağarcığını ve spor konuşmalarında İngilizce kullanımı bilgisini geliştirmenin harika bir yoludur. Veya İngilizce hava durumu raporlarını izleyin ve hava durumu için kelime bilgisini öğrenin. Bu aynı zamanda hava durumu tahmininde kullanılan grafikler ile öğrenmenin önemli ve etkili bir parçasıdır.

 

• Her zaman çizgi roman okuyun! Çizgi romanları anlamak zor olabilir, çünkü dilde ironi ve / veya alaycılığı kullanabilirler. Ancak, denemek ve anlamak için elinizdeki bu şansı asla kaçırmayın. Bir çizgi roman okumak çok zaman almaz.

 

İngilizce Bloglar

 

İngilizce Bloglar

 

Online ingilizce öğrenmek için Google’da blog yazarlarını herhangi bir konuda arayabilir ve takip etmeye başlayabilirsiniz. Örneğin, sporla ilgileniyorsanız futbol bloglarını veya basketbol bloglarını deneyin. Ancak, birisinin İngilizce olarak çok fazla yazı yazması, kişinin çok iyi ingilizce dilbilgisi olduğu anlamına gelmez bunu unutmayın 😊 Öğrendiğinizi zannettiğiniz kelimeler sizi yanıltabilir, şevkiniz kırılabilir. Bu yüzden kaynak seçimindede oldukça dikkatli olmalısınız.

 

Videolar | Filmler | Diziler

 

Video Film

 

Her videoyu izlemek doğru bir yöntem değildir. Doğru bir film/dizi/replik izlemek için bu konuda yardıma ihtiyacınız olduğunu söyleyebilirim. Sosyal medyada oldukça yaygın olan bu tür paylaşımların %80’i ne yazıkki sadece hit kazanmak amaçlı paylaşılmaktadır. Eğer sadece ingilizce öğrenmek için film/dizi izleyecekseniz, ele aldığınız görsel içerikler konusunda dikkatli olmalısınız.

İnternetten İngilizce öğrenme olarak kullanabileceğiniz kaynaklarla yaratıcı olmanın daha birçok yolu vardır, bu tamamen size kalmış. Tek yapmanız gereken proaktif ve yaratıcı olmaktır. 😊

 

 

İnternetten ingilizce öğrenmek için bloğumuzu veya sosyal medya hesaplarımızı takibe alın, etkinliklerimizden sizde yararlanın. Online ingilizce öğrenmenizi nasıl kolaylaştırabileceğimiz hakkında sorularınızı yorum kısmından sorun. Dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz 😊