Hafıza Teknikleri ile İngilizce Öğren

13-07-2024 / Elvent YILDIRAN

       Hangi yaş gurubunda olursanız olun dil eğitimi süreci, yanında bazı zorluklar getirecektir. Bu sorunlar öğrenim tekniğinize göre değişiklik göstermektedir. Öğrenilen kelimelerin unutulması, sürecin bir seviyeden sonra sıkıcı gelmeye başlaması ve bunun gibi benzer sorunlar dil öğreniminin yarıda kalmasına neden olmaktadır.  Öğrenciler tarafından yaşanan bu sorun birçok dil eğitmeni tarafından tespit edilmiş ve çözümlenmeye çalışılmıştır. Bizler bu sorunlara güncel eğitim tekniklerini kullanarak, öğrencinin dil sürecini başarıyla sonuçlandırmayı hedeflemekteyiz. Dil eğitimi sırasında karşılaşılacak sorunlara; Seçilenler e-learning sistemi ile çözüm bulduk. E-learning sistemi, günümüzde eğitimin geçerli doğruları arasında ki hafıza teknikleri metodunu temel almakta ve dil öğrenimini kalıcı ve etkili bir öğrenme haline getirmeyi hedeflemektedir. Hafıza teknikleri ile kalıcı, eğlenceli ve sıkılmadan dil öğrenmek mümkün olmaktadır. Bu yazıda; ‘ hafıza teknikleri ile dil öğrenmenin artılarını ‘  ve ‘ hafıza tekniği ile dil öğrenmek nasıl olur? ‘ başlıklarını işleyeceğiz.

 

Hafıza Tekniği Nedir? 

Psikoloji bilimine göre hafıza; bilgileri işleyip beynin temeline uygun biçimde kaydedebilme, gerekli olduğunda bilgiyi geri çağırıp kullanılabilme yeteneğidir. İnsan hafızasının, hafıza teknikleri ile geliştirerek bilgileri kaydetme ve geri çağırma özelliği güçlendirilebilir. Hafıza teknikleri, insan hafızasında ki depolama yeteneğinin geliştirilmesini sağlamaktadır.  İnsan hafızasını geliştirmek için birçok hafıza tekniği bulunmaktadır.  Seçilenler eğitim programında en doğru hafıza teknikleri kullanılarak, kısa sürede konuşma ve anlama yeteneğinizi güçlendirecek dil eğitimi verilmektedir. Bu şekilde etkili hafıza teknikleri ile İngilizce öğrenmek mümkün olacaktır.

Hafıza Tekniği İle Dil Öğrenmek

Doğru teknikler ile dil öğrenmek, diğer yöntemlere göre hızlı ve etkili sonuç verecektir.  Bu nedenle dil öğrenimi için doğru hafıza teknikleri, başarınızı artıracaktır. Öğrenilen kelimelerin ve cümlelerim resimler ve sesli metinler ile desteklenmesi, bu bilgilerin kalıcılığını sağlayacaktır. Hafıza teknikleri, eğlenceli egzersizler ile öğrencilerin sıkılmamalarını ve devamlılığını sağlamak amacıyla yapılmaktadır. Bu nedenle hafıza teknikleri ile kısa sürede, sıkılmadan, akıcı bir şekilde dil öğrenmek mümkündür. 

Hafıza Teknikleri Hangi Yaş Gurubu İçin Uygundur

Hafıza Tekniği İle Dil Öğrenmek

Dil öğrenimi en verimli 8 – 12 yaş arasında gerçekleşmektedir. İlerleyen yaşlarda dil öğrenimi zorlaşmaktadır. Fakat hafıza teknikleri ile her yaşta dil öğrenmek kolaylaşmaktadır. Hafıza teknikleri ile insan beyninin depolama ve depoladığı bilgileri çağırma yeteneği geliştirilmektedir. Böylece her yaş gurubu için bu yöntemle dil öğrenmek hızlı ve etkili bir şekilde mümkündür.

Orta yaş gurubu için sıfırdan dil öğrenmek daha zor olacaktır. Dil öğrenimi için, hafıza tekniklerinin kullanıldığı öğrenim yöntemleri süreci hızlandıracaktır. Sıfırdan İngilizce öğrenmek isteyen orta yaş gurubu öğrenciler için 6 aşamalı hafıza tekniği ile %100 başarı sağlanabilmektedir. 

Seçilenler Eğitim Programı ile Dil Öğrenmek

Seçilenler online eğitim programında önce ilgili ders video içerikle öğrencilere anlatılır. Daha sonra öğrenciler için dinleme, yazma ve okuma testleri aktif olmaktadır. Öğrencilerin bu testleri tamamlamasıyla; öğrenilen kelimelerin ve cümle yapılarının hafızaya resimlerle ve seslerle ilişkili olarak yer edinmesi sağlanmaktadır. Böylece öğrenilen kelimeler ve cümle yapısı ihtiyaç duyulduğunda beyin tarafından çağrılabilecektir. Ayrıca yapılan testler ile öğrencilerin pratik yapması, dil konuşma kabiliyetlerini artırmaktadır.  Seçilenler e-learning eğitim sistemi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış bir sistem olup, kurs sonunda kursiyerlere MEB onaylı İngilizce öğrenim sertifikası verilmektedir. 

Nasıl Başlarım?

Dil öğrenmeye karar vermeniz, dil öğrenimi için en büyük adım olacaktır. Bu sürecin devamında yukarıda belirttiğimiz gibi doğru bir yol çizmek sizi başarıya götürecektir. İngilizce öğrenmek için daha önce birkaç girişimde bulunmuş olabilirsiniz. Fakat bu girişimde doğru yolu seçerek, daha önceki hatalarınızı tekrarlamayarak başarıya ulaşabileceksiniz.  Seçilenler e-learning sistemini ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.  E-learning eğitim programına ücretsiz olarak kayıt olarak hafıza teknikleri ile İngilizce öğrenme Eğitimini test edebilirsiniz. Ücretsiz Kayıt olmak için Kayıt Ol Linkine tıklamanız yeterlidir.