İnternetten İngilizce Öğrenmek İçin Takip Edebileceğiniz 10 İnternet Sitesi

13-07-2024 / Seçilenler Dil Dünyası

İnternetten ingilizce öğrenmek ve ingilizcemizi dahada geliştirmek için olmazsa olmazımız yabancı kaynaklardır. Elinizin altında bulunan internet gibi harika teknolojiyi iyi değerlendirin! Ingilizce öğrenmek için daha iyi adımlar atmalı ve bu adamları tamamen bu öğreneceğimiz dile odaklı bir şekilde gerçekleştirmeliyiz. Her ne kadar ingilizce dilini konuşmak için fazlaca alternatifler elimizin altında olsada, herkesin ingilizce kursu alabilecek duruma sahip olmadığınıda unutmamalıyız.

Bu nedenle siz değerli okurlarımız için internetten ingilizce öğrenmek ve ingilizcenizi geliştirmek için 10 ingilizce site listesi hazırladık.

 

1 – ToonJet

 

Toonjet

 

Toonjet, çizgi film videolarını ücretsiz olarak sunan çevrimiçi yabancı bir firmadır. Herhangi bir kayıt gerektirmeyen bu site, eğlenceli görseller sunarak size internetten ingilizce öğrenmeyi daha keyifli bir hale getirebilir. Izlediğiniz animasyonlar sayesinde hem sıkılmaz, hemde zamanla etkili bir şekilde ingilizce öğrenebilirsiniz.

2 - Disney Now

Disneynow

Yetişkinler tarafından oldukça yaygın bir şekilde kullanılan etkileyici bir site. Sloganı ise “Sihrin Başladığı Yer” dir. Tatlı arayüzü ve basit tasarımıyla sadeleştirilmiş bir sunum izlemi yaratır. Tüm Disney çizgi film veya kliplerini hiçbir ücret ödemeden rahatça izleyebilirsiniz.

3 – Anime Toon TV

AnimeToonTv

Anime toon sitesine de hiçbir ücret ödemenize gerek kalmaz. Ücretsiz olarak sunulan animeleri izlemeniz ingilizce öğrenme konusunda sunmuş olduğu görseller ile size olağan fırsatlar tanır. Taslaklarında pek çok kayıtlı anime dizi vardır. Ayrıca kategori filtreleme sayesinde dilediğiniz türde içeriğe ulaşmanıza imkan tanır.

4 -  Anime Planet

Anime Planet

Sanırım bunu bir çok kişi biliyordur. Dünyanın en popüler anime sitelerinden birisi olan Anime Planet arayüz şıklığı ile oldukça göz boyamaktadır. Dilediğiniz anime dizilerini veya filmlerini ücretsiz olarak izlemenize olanak tanır. Ayrıca Animet Planet kayıtlı kullanıcılarına zaman zaman hediye setlerde göndermektedir. Eğer ingilizceyi çat pat konuşabiliyorsanız, İnternetten ingilizce öğrenmek için harika bir kaynak olarak değerlendirebilirsiniz.

5 -  English Forums

Englishforums

Internetten ingilizce öğrenmek için diğer yöntemlerden bir diğeri ise tartışmalara katılmaktır. English Forums burada tam olarakda bunu amaçlamaktadır. Açmış olduğu konular ile kullanıcı etkileşimini sağlayarak, internetten ingilizce öğrenmek isteyen kullanıcıları ön plana çıkarmaktadır ve yaratılan tartışmalar sayesinde oluşan diyaloglar ile kullanıcılar çeviri destekli ingilizce öğrenebilmektedir.

 

6- Basic English Speak

BasicSpeak

İngilizce öğrenmek için etkili yöntemlerden olan konulara göre soru cevap uygulamaları geliştirmektir. Basic English Speak burada tam olarak bunu sağlamaktadır. Oluşturulan konuya göre; basit, gelişmiş, ileri düzey sorular sorarak cevaplar almayı hedefleyen bu site kullanıcıların yapmış olduğu hataları düzeltir ve kullanıcıyı nerede hata yaptığı hakkında bilgilendirir. Internetten ingilizce öğrenme konusunda bu tarz siteler eğitiminiz açısından oldukça önemli bir yer sahibi olmalıdır.

 

7 – Talk English

Talk English

Talk English ; ingilizce konuşma dersleri, ingilizce videolu dersleri, ingilizce dinleme dersleri, ekstra ingilizce dersleri ve ingilizce makaleler sunan bir ücretsiz internetten ingilizce öğrenme kaynaklarından bir diğeridir. 900’den fazla ingilizce dersi sunan bu kaynak okurlarından hiçbir ücret talep etmemektedir. Ingilizce geliştirmek için muhteşem bir kaynak gibi görünüyor 😊

8 – English With Jo

EnglishWithjo

Gelişmiş düzeyde ingilizce biliyorsanız, bu site tam size göre. Eğer ingilizceyi bilmiyorsanız, diğer şıklara göz atın 😊 Burası ingilizce dilini bilen ama gramer konusunda sıkıntı yaşayan öğrenciler için muhteşem bir kaynaktır. Ücretsiz olarak çevrimiçi derslerine katılma hakkı tanıyan English With Jo internetten ingilizce öğrenmek isteyen veya ingilizcesini geliştirmek isteyen 1 milyondan fazla kişiye destek vermiştir. Şuanda site değişim aşamasındadır içerikleri hakkında ne olacağını henüz bilemiyoruz. Bu yüzden şimdilik ücretsiz diye buraya not düşelim...

 

9 – Lyrics Training

Lyrics Training

Şarkılar eşliğinde ingilizce telaffuzunu ortadan kaldırmayı amaçlayan bu site, takipçilerine şarkı söyleyeterek ingilizce öğretmeyi hedeflemektedir. Seçmiş olduğunuz şarkılar bölüm bölüm dinletilir ve daha sonra sizden bu şarkıları yazmanız istenir. Bu sayede telaffuz problemi zamanla ortadan kalkar ve siz doğru bir şekilde anlamaya başlamışsınızdır. İnternetten ingilizce öğrenmek değil de, internetten ingilizcenizi geliştirmek için harika bir yöntemdir.

 

10 – Dave’s ESL Cafe

Dave’s ESL Cafe

ESL öğretmenleri ve dünya çapındaki öğrenciler için muazzam bir forumdur. Forum sayesinde öğrenciler için bir tartışma alanı oluşturulmuş ikili veya gruplar halinde konular tartışılır ve bu sayede ingilizce dilinde kendini geliştirmeyi hedefleyen öğrencilere başarıyı getirir. Dil bilgisi, sınavlar ve çok daha fazlasını bulabileceğiniz bu kaynak tamamen ücretsizdir.

 

Seçilenler E-Learning

Seçilenler Logo

Antalya da ingilizce kursu arıyorsanız, ziyaret etmeniz gereken kurumların en başında biz olmalıyız 😊 Seçilenler E-Learning hafıza teknikleri ile 10 haftada ingilizceyi anadil seviyesinde konuşma garantisini siz değerli kursiyerlerimize sunar. Hafıza teknikleri ile işleyen bu sistem; hem sıkıcı değildir, hemde kısa vadede büyük başarıları sunar. Hafıza Teknikleri ile ingilizce öğrenmenin önemini linkimize tıklayarak okuyabilirsiniz. Almış olduğunuz eğitim MEB onayıyla sertifikalandırılır böylece hem ingilizcenizi geliştirmiş olursunuz hemde sertifikanız sayesinde iş hayatınızda daha fazla kapının size açılmasını sağlamış olursunuz. Şimdi ücretsiz denemek isterseniz HEMEN DENE linkimize tıklayın.

1 yıl içinde 2500’ü aşkın kursiyerimizi Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikalarına kavuşturduğumuz için çok mutluyuz...

Anasayfamızı ziyaret edin : www.secilenler.com.tr