İnternetten İngilizce Öğrenmek İçin 5 Etkili Yöntem

14-06-2024 / Elvent YILDIRAN

 

 

İnternetten ingilizce öğrenmek oldukça yaygın ve yüz yüze eğitim ihtiyacını ortadan kaldıran bir yöntemdir. Ancak günümüzde internetten öğretilen ingilizce tekniklerinin çoğu yanlış olmakla beraber, bu dilin öğrenimi hakkında ön yargıları oldukça arttırmıştır. Eğitim sisteminin yanlış oluşturulmasından kaynaklanan bu önyargıyı yenmek, artık kolay bir halden çıkmış ve insanlar yüz yüze eğitimlere yönelmeye başlamıştırlar.

Aslında durum yukarıdaki gibi değildir. Doğru teknikler kullanıldığında internetten ingilizce öğrenmek çok kolay ve kolay olmasının yanısıra yüz yüze eğitimle kıyaslandığında çok daha rahat ve avantajlıdır.

Şimdi sizlere internetten ingilizce öğrenmek için 5 Etkili Kuraldan Bahsedeceğiz.

 

1.     Hafıza Teknikleri ile Eğitim Alın

 

Hafıza Teknikleri

Hafıza teknikleri ile alınan yabancı dil eğitimleri yapılan araştırmalarda %95 başarıyla sonuçlandığı gözlenmiştir. Bu nedenle Hafıza Teknikleri ile İngilizce öğrenmek veya yabancı dil öğrenmek, hem size zaman tasarrufu sağlayacak hemde öğrenim sürecinizi hızlandırarak verim almanız daha kolaylaşacaktır. İnternetten İngilizce Öğrenmek adlı diğer içerimizi okumak isterseniz üzerine tıklayın.

Seçilenler E-Learning; 1 yıl içinde Hafıza teknikleri ile ingilizce konuşmak isteyen 2500’ü aşkın kursiyerini Milli Eğitim Bakanlığı onaylı ingilizce sertifikalarına kavuşturdu. Sistem 6 aşamalı Fotografik hafıza teknikleri ile ilerlemektedir ve ingilizce konuşabileceğinizin garantisini %100 vermektedir. İnternetten ingilizce öğrenmek ve Sistemi ücretsiz denemek isterseniz ÜCRETSİZ KAYIT linkimize tıklayıp, üyelik formunu doldurmanız yeterlidir. Böylece hem sistemi, hemde tekniğin sizin üzerinde olan etkisini farkedeceksiniz.

 

2.     İngilizce - Türkçe Alt Yazılı Diziler İzleyin

 

 Dizi izle

Bir dili doğru öğrenmenin başlıca kurallarından diğeri ise, o dili konuşan kişilerden duymak\dinlemektir. Eğer bu dile hakim kişileri izler\duyarsanız, hem aksan sorunu ortadan kalkacak, hemde bir sonraki sefer duymuş olduğunuz cümle kulağınıza daha anlaşır gelecektir. Dizileri izlerken mümkün olduğunca ingilizce türkçe alt yazılı olmasına önem gösterin.

 

3.     Şarkılar Dinleyin

 

 Şarkılar Dinleyin

İnternetten ingilizce öğrenmek için, ingilizce şarkılar dinlemek önemlidir. Fakat her şarkının size verim verebileceğini söylemek doğru olmaz. Şarkı seçiminde dikkat etmeniz gereken hususlardan başlıcası; Dinlemek istediğiniz şarkının yoğun ve cümleyle anlaşılrı görsel kullanıyor olmasıdır. Bu yüzden eğer bu konuda takılırsanız, bu makalenin yorum kısmından lütfen yazın, memnuniyetle sizi doğru yönlendirelim.

 

 

4. Yazmaya - Not Almaya Özen Gösterin

 

 Yazın Not Alın

İnternetten ingilizce öğrenmek için yazılı küçük notlar oldukça önemlidir. Sizin yazmış olduğunuz veya almış olduğunuz notlar hafızanızı tetikleyecek ve verim almanızı kolaylaştıracaktır.  Yazmak etkili bir hafıza tetikleyici yöntemdir. Bunuda yazın! 😊

 

5.     Pratik – Tekrarlar Yapın

 

 Pratik Yapın

Hafıza teknikleri ile hazırlanan eğitimler, siz farketmeden size tekrar ettirir. Çünkü hafızamızın olmazsa olmazı tekrarlardır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir nokta, doğru görselleri kullanmaktır. Bunun için bir eğitmene ihtiyaç duyabilir ve çok hızlı bir şekilde verim alabilirsiniz.

Seçilenler E-Learning sistem uzman eğitmenler tarafından hassasiyetle geliştirilmiş bir sistemdir. Sistemden asla sıkılmaz ve 10 hafta gibi kısa bir sürede ingilizce konuşabilirsiniz...

 

Seçilenler E-Learning Sistem

 

 Seçilenler Logo

 

Seçilenler Akademi Hafıza Teknikleri ile Yabancı Dil eğitim sistemini geliştirmiş ve uzman Eğitmenleri sayesinde Türkiye’de gözde bir kurum haline gelmiştir. Sistem size anadiliniz seviyesinde ingilizce veya rusça konuşmayı %100 vadeder. Ancak burada önemli olan bir kural ; Eğitmenlerin veya sistemin yönlendirmelerini doğru takip etmenizdir. Sisteme uyduğunuz sürece ingilizce dilini veya rusça dilini 10 hafta gibi kısa bir sürede akıcı konuşabilirsiniz.

Sisteme ücretsiz kayıt olmak ister misin? Hemen BURAYA tıklayıp ücretsiz kayıt olabilir ve eğitim serüvenine başlayabilirsin.