İnternetten İngilizce Öğrenmek

13-07-2024 / Elvent YILDIRAN

En iyi arkadaşımızın şimdiki zamanlarının en yoğun yeri şüphesiz İnternet. Bu bir mucize değil😊 Bazı ilginç gerçekleri bulmadan önce, hakkınızda bilmediğiniz çok güzel, değerli ve ilginç şeyler bulabilirsiniz! Ama temel olarak, çok iyi bir şey olan internetten İngilizce öğrenmek için interneti iyi bir kaynak olarak kullanmaktır. Çoğu insan başka bir süper star dedikodusunu okurken zamanını boşa harcıyor ve sonra kendi başlarına değil, başkasının hayatını yaşıyorlar. Bir yandan - bu hayatınızla yapabileceğiniz gereksiz bir şeydir, öte yandan, bunu dil becerilerinizi geliştirmek için etkili bir yol olarak ele alacaksanız.

 

Günümüzde dünya dili olarak İngilizce kullanılmaktadır. Bu sebeple İngilizce ihtiyacı birçok yerde karşınıza çıkabilmektedir. İş başvuruları ve dünya seyahatleri de İngilizce ihtiyacının karşınıza çıkabileceği durumlardır. Buna bağlı olarak İngilizce eğitimi önem taşımaktadır. Daha önce İngilizce eğitimi almamış olanlar için de dil öğrenmenin bazı zorlukları olacaktır. Bu yazımızda sıfırdan İngilizce öğrenecekler için   ‘ İnternetten İngilizce öğrenme nasıl mümkün olur ? ‘ , ‘İnternetten İngilizce nasıl öğrenilir ? ‘ sorularını cevaplandıracağız.

 

       İnternetten İngilizce öğrenmek için doğru eğitim yöntemini seçmek önemlidir. En baştan doğru ve etkili bir şekilde İngilizce öğrenmek için gerekli başlıkları sizlerle paylaşacağız. İngilizce öğrenme sürecinde bu başlıklara bağlı kalarak dil eğitimini başarılı bir şekilde devam ettirebilirsiniz. 

 

1.İngilizce Öğrenmeye Zaman Ayırın

Ingilizce öğrenmek için zaman ayırmak önemlidir

İnternetten İngilizce öğrenmek için kendinize bir çalışma programı oluşturmanız faydalı olacaktır. Oluşturduğunuz bu programa bağlı kalmanız ve aksatmamanız her kuralda olduğu gibi başarı için gereklidir. Her gün düzenli olarak dil öğrenimi için zaman ayırmanız ve bu çalışma sürenize hiçbir şeyin engel olmasına izin vermemeniz sizi hedefinize doğrudan götürecektir. Unutmayın ki dil öğrenebilmek için, kısa sürede olsa ayırabilecek zamana ihtiyacınız vardır...

 

2. Tekrar Gerektirir 

Ingilizce öğrendiğimiz sürece Tekrar Etmek önemlidir

       Dil öğrenimi süresinde, biliyoruz ki öğrendiğimiz kelimeler ve cümle yapılarının kalıcılığı için düzenli tekrar etmemiz gerekmektedir. Dil öğrenimi için oluşturduğunuz çalışma programınıza, tekrar için gerekli zamanı eklemeniz dil öğrenimi için şarttır. Seçilenler e-learning sistem uzman eğitmenlerimiz tarafından hazırlanmış ve size bu aşamada zaman tasarrufu sağlatmaktadır. Sistem içerisinde eski konulara gelmeden, yeni konular içerisindede yapmış olduğunuz tekrarlamalar sayesinde otomatik olarak kalıcı hafızanıza farkında olmadan izlediklerinizi eklemiş olacaksınız... Böylece hem zamandan kazanacak, hemde ingilizceyi rahat bir şekilde adım adım konuşmaya başladığınızın farkına varacaksınız.

 

 3. Elbette Sabır Gereklidir 

       İnternetten İngilizce öğrenmek için E-Learning Sistemde hergün düzenli yapılan egzersizler sayesinde İngilizce dilinin ne kadar kolay öğrendiliğini ve aslında hiçte sıkıcı olmadığını farkedeceksiniz. İngilizce dili yeni öğrenmeye başlandığında(“Sıfırdan ingilizce”), öğreneceğiniz birçok kelime ve yeni şeyler olduğu için; sabırsızlıkla hemen ingilizce konuşmaya başlamak isteyebilirsiniz. Bu güzel bir şey 😊 biraz sabırlı olursanız, sistemi düzenli takip eder ve/veya eğitmenlerimizin yönlendirmeleri doğrultusunda ilerlerseniz akıcı şekilde bu dili kısa sürede konuşabileceğinizin garantisini %100 verdiğimizin hep arkasındayız. Bu nedenle belirlemiş olduğumuz dil öğrenme sürecinde azda olsa sabırlı ve istekli olmanız gerekmektedir. Sıkılmadan ve vazgeçmeden dil eğitimine devam etmeniz başarıyı getirecektir. Görmüş olduğunuz tüm dersler hafıza teknikleri yöntemi kullanıldığı için hiçbir şekilde geriye dönmeden, ilerlemiş olduğunuz dersler üzerinden hem yeni ingilizce cümleler öğrenmiş hemde başarı basamaklarında keyifle ilerlemiş olacaksınız..

4. Öğrendiklerinizi Pekiştirmek İçin Pratik Yapın 

Öğrendiklerinizi Pekiştirmek İçin Pratik Yapmak

Dil eğitimi sürecinde yeni öğrendiğiniz kelimeler ve cümleler ile pratik yapma fırsatınız varsa, bunu mutlaka değerlendirmenizi öneririz. Bu yöntem sizi hedefenize bir adım daha yaklaştıracaktır. Ayrıca pratik yaparak dil konuşma yeteneğiniz de artaracaktır. Çevrenizde ki pratik yapma fırsatlarını da iyi değerlendirmeniz, her fırsattan yararlanmanız İngilizcenin Aslında nekadar kolay bir dil olduğunu anlamanıza faydası olacaktır. 

 

İnternetten İngilizce Öğren 

internetten ingilizce öğrenmek hafıza teknikleri ile çok kolay

Buraya kadar dil öğrenmek için kazanılması gereken davranış ve alışkanlıkları sıraladık. Bu davranış ve alışkanlıklar dil öğrenimi için kazanılması gereken temellerdir. Bu alışkanlıkların farkına vardıktan sonra dil eğitimi için Seçilenler Üye OL Linkine tıklayarak eğitime başlayabilirsiniz. 

Dil eğitiminde birçok kaynak ve yöntem bulunmaktadır. Birçoğu da dil eğitimi için başarı getirmektedir. Fakat hem konuşma, hem anlama, hem de yazma yeteneklerinin beraber geliştirilebileceği en etkili yöntem Seçilenler e-learning eğitim setidir. Bu eğitim setlerini takip ederek konuşarak, dinleyerek, okuyarak ve yazarak dil öğrenmek ve yeteneklerinizi geliştirmek mümkünüdür. 

 

İngilizce Eğitimleri 

Seçilenler E-Learning İngilizce kursu sizlerin dil öğrenme sürecinizde ki rehberiniz ve destekçinizdir. Bu Sistemi tercih etmeniz ile kısa sürede İngilizce konuşabilir, yazabilir ve okuyabilirsiniz. Doğru eğitim ile bütün seviye ve yaştaki öğrencilerin dil öğrenmesi mümkündür. 

 

Online eğitimlerin dil öğrenimi üzerinde ki etkisinden bahsettik. Bu nedenle İngilizce öğrenmek için etkili bir yöntem olarak e-learning eğitimlerinin kullanılmasını tüm öğrencilerimize önermekteyiz. Online eğitimler görsel ve sesli içerikler ile kalıcı bir şekilde dil öğrenmeyi hedeflemektedir. Dil eğitimi için tercih edilebilecek etkili yöntemler arasında üst sıralardadır. 

 

Bizler de etkinliğini kanıtlamış bu yöntemleri, hafıza teknikleri ile birleştirerek Seçilenler e-learning eğitim setini hazırladık. Bu set ile yeni öğrenilen kelimeler 6 aşamalı olarak hafızaya kaydedilmektedir. Bu şekilde öğrenmenin kalıcı olması ve kısa sürede tamamlanması hedeflenmiştir.  Eğitim programımız ile 5 haftada A1 seviyesinde İngilizce konuşabilirsiniz. Ücretsiz olarak test etmek için Seçilenler Üye OL linkine tıklayarak sisteme kayıt olmanız yeterlidir. 

 

Sosyal Medya

 İnternetten İngilizce öğrenmek,  faydalı ve yararlı olduğu gibi başka bir yol da aslında sosyal medyayı kullanmaktır. Biinen sosyal medyalar (facebook, instagram, youtube), farklı ülkelerden gelen, sizin gibi, dil becerilerini uygulamak isteyen insanlar ile doludur. Profilinizi oluşturduğunuzda ve bu tür insan gruplarını aradığınızda, dilinizi uygulayabileceğiniz mükemmel bir seçiminiz olduğu görülebilir.

Bazen insanlar sizin dilinizi bilirler ve yabancı dilini düşünürken sizinle aynı dil gelişimiyle ilgilenirler. Yeteneklerinizi size belki de öğretmeninizden daha iyi öğretebilen biriyle değiş tokuş etmek için harika bir fırsat. Dahası - aksanlarını dinlemek ve tanımak istediğiniz bu insanları tanıma fırsatını yakalayacaksınız. Ancak, dikkatli olun ve bir güven duygusu ile davranın. Görüşme yaparken asla kişisel bilgilerinizi çok fazla kimseye vermeyin. Sağlıklı mesafeler kurmaya çalışın ve bu insanların sizden kilometrelerce uzakta yaşadığını unutmayın.