İnternetten Video İzleyerek İngilizce Öğrenme

14-06-2024 / Seçilenler Dil Dünyası

İnternetten İngilizce öğrenmek için çok fazla tercih yolunuz bulunmaktadır. İngilizce öğrenmek ve geliştirmek için en etkili yollardan biri de İnternetten video izlemektir. Teknolojinin gelişmesi ile beraber erişim sağlanabilen her yerde İnternetten video izlenebilir ve konuşma pratiğinizi geliştirebilirsiniz. İnternetten İngilizce öğrenmek için ilk olarak alt yazılı videolar izlemekle işe başlayabilirsiniz. Kendinizi geliştirerek bir zaman sonra alt yazı kullanmanıza bile ihtiyaç duymayacaksınız. İnternetten izleyeceğiniz videolar sayesinde kelime hazneniz genişleyecek ve aksan konusunda destek almanızı sağlayacaktır. İnternette ücretsiz olarak da indirebilme şansınızın bulunduğu birçok video bulunmaktadır. Kişisel tercihlerinize göre film, belgesel ve dizi tercih edebilir. İnternetten İngilizce öğrenme durumunu keyif alacağınız bir aktiviteye dönüştürebilirsiniz. İngilizce videolar izlemek size birçok artı sağlamaktadır. Buna örnek olarak konuşma pratiğinin gelişmesini gösterebiliriz. Videoda konuşulanların dikkatle dinlenip aynı şekilde telaffuz edilmeye çalışılması konuşma pratiğine büyük katkı sağlamaktadır.

İngilizce Öğrenmenin videolardan faydalanarak olmasının en güzel yanı ise anlaşılmayan kelimeleri anlayana kadar tekrar dinleme şansınızın bulunmasıdır. İnternetten İngilizce öğrenmek size günlük konuşulan dile hakim olma şansı sunar. Çünkü bu videolarda genelde günlük konuşmalar geçmektedir. Videolar hem kişinin gözüne hemde kulağına hitap ettiği için daha hızlı bir şekilde öğrenmenize yardımcı olur. İnternetten video izleyerek İngilizce öğrenmenin en büyük avantajı ise bunu vakit kaybetmeden her yerde yapabilecek olmanızdır. İnternetten ingilizce öğrenmek için birbirinden farklı yöntemler vardır, video izleyerek ingilizce öğrenmek çok etkilidir ama sadece video izlemek tam anlamıyla ingilizce öğrenmek için yeterli değildir. Bu konuyla ilgili bir kaç farklı yöntemi daha siz değerli okurlarımızla aşağıda paylaşmak istedik.

 

İnternetten Şarkı Dinleyerek İngilizce Öğrenme

İnternetten şarkı dinleyerek ingilizce öğrenmek etkili ve aksan problemini ortadan kaldıran bir yöntemdir. İnternetten ingilizce öğrenmek görselleri kuvvetli olan şarkıları dinlemekten geçer. Kullanılan cümleler ile uyumlu görseller sunulan bir ingilizce şarkı görüyorsanız, bir kaç defa bu şarkıyı dinlemekte çok büyük fayda vardır. Şarkıyı ilk dinlediğiniz zaman muhtemelen sözlerini tam anlamayacaksınız ancak ikinci defada biraz daha iyi anlamaya başlayacak ve internetten ingilizce öğrenmenin ne kadar kolay olduğunu anlayacaksınız. 3. Defa’da ise şarkının sözlerini tam olarak anlayacaksınız çünkü kulanığınız duyduğunuz cümlelere alışmış olacaktır. İnternetten şarkı dinleyerek ingilizce dilinde başarı sağlamak istiyorsanız, mümkünse daha ayrı ve tek tek cümleler kullanılan şarkıları tercih etmelisiniz. (Sanırım bunu tam açıklayamadık. Bunun için “Lenka – Everything At Once” şarkısını dinleyin bizi daha iyi anlayacaksınız.)

İnternetten Hikaye Okuyarak İngilizce Öğrenme

İnternetten hikaye okuyarak ingilizce öğrenmek hafızanızı sürekli tetikler, daha önce görmediğiniz kelimeleri araştırmanız kalıcı hafızanıza işleyeceğiniz temel taslaklar olacaktır. Ilk zamanlar biraz zorlanabilirsiniz, ancak ilerleyen zamanlarda internetten ingilizce öğrenmek için aslında hikaye okumanında etkili olduğunu anlayacaksınız. Çok fazla uzağa gitmenize gerek yok! Hikaye okumak için basit ve kısa çizgi romanlarını da okuyabilirsiniz. Eğer kaynak bulabilirseniz ingilizce türkçe kaynak bulmanız çok faydalı olacaktır, bir de görsel varsa tamamdır aradığımızı bulduk demek.

 

İnternetten Kelime Bulmaca Oyunları İle İngilizce Öğrenme

Kelime bulmaca oyunlarınıda kullanmanız internetten ingilizce öğrenmek için, hem eğlenceli hem de kolay bir yöntem olacaktır. Ancak bu kısmı ingilizce seviyeniz biraz orta seviyelere geldiğinde önermekteyiz. Eğer ingilizce öğreniminin en başındaysanız, başarısız olduğunuz durumlar canınızı sıkabilir ve böylece ingilizce öğrenmekten vazgeçebilirsiniz. İngilizceyi öğrenmek sadece doğru adımlarla mümkündür. İngilizce zor sanılanın aksine oldukça kolay ve sade bir dildir.

İnternetten Kelime Testleri Çözerek İngilizce Öğrenme

İnternetten kelime testleri çözmek ingilizce öğrenmek için güzel ve kolay bir yöntem olmasının yanı sıra, hiç sıkıcı bir yöntem değildir. Ancak internet ortamında test seçerken dikkat etmelisiniz, oldukça fazla kaynak olması sizi yanlış yönlendirebilir ve pek çok yanlış bilgiyle donanabilirsiniz. Bu yüzden mümkünse cümle kalıpları üzerinden testler çözmeye özen gösterin böylece internetten ingilizce öğrenmeyi çok kısa sürede başarabilirsiniz. Mümkün olduğunca kopyadan uzak durun, kopya sizi kolaya alıştırır ve kesinlikle başarılı olamazsınız.

 

İnternetten Hafıza Teknikleri ile İngilizce Öğrenme

Şüphesiz ki hafıza teknikleri ile internetten ingilizce öğrenmek yöntemlerin en etkililerindendir. Hafıza teknileri ile internetten ingilizce öğrenmek 10 hafta gibi sürede kısa ve kolaydır. Anadili ingilizce olan kişilerden sunulan; dinleme, okuma, yazma, çeviri ve tekrar egzersizleri sayesinde yukarıdaki yöntemlerin tümünü içermekte ve daha fazla verimli olmaktadır.

Eğer sizde hafıza teknikleri ile internetten ingilizce öğrenmek istiyorsanız “Hemen Dene” linkimize tıklayıp ücretsiz üyelik oluşturabilirsiniz.