İnternetten İngilizce Öğrenmenizi Kolaylaştıracak Tavsiyeler

14-06-2024 / Elvent YILDIRAN

İnternetten ingilizce öğrenmenin kolay ve kaynak açısından bolluk gibi avantajları olması sayesinde önemi artmakta, ve  bu sayede online ingilizce sistemlerine ihtiyaç her geçen gün dahada artmaktadır. Ancak herzaman internetten ingilizce öğrenme veya ingilizce kaynaklara ulaşma imkanına sahip olamayabiliriz.

İngilizce dilini çat pat konuşanlardanım” diyorsanız ve zaman zaman ingilizce dilinin konuşulduğu ortamlarda bulunup, konuşmaktan çekiniyorsanız; Öncelikle kendinizine güvenin. Hata yapmaktan çekinmeyin. Zaman zaman belki doğru telaffuz edemeyebilir biraz takılabilirsiniz  fakat emin olun ingilizce böyle öğreniliyor 😊

 

Öğrenmenizi Kolaylaştıracak Tavsiyeler

 Öğrenmenizi Kolaylaştıracak Tavsiyeler

·        Her gün belirlediğiniz cümleler üzerinden pratik yapın. Pratik yapmak hafızamızı tetikleyen en önemli silahtır. Kendinize bir çalışma planı yapın. Haftalık olarak bu plana ne kadar bağlı kalacağınıza karar verin ve buna kimsenin engel olmasına müsade etmeyin.

 

·        Ailenize ve arkadaşlarınıza çalışma planınızı anlatın. Sizi rahatsız etmelerine izin vermeyin.

 

·        4 temel beceriyi uygulayın: okuma, yazma, konuşma ve dinleme. İyileştirmek için hepsinin üzerinde çalışılması gerekiyor.

 

·        Öğrendiğiniz yeni kelimelerin not defterini tutun. Bunları cümleler halinde kullanın ve konuştuğunuzda en az 3 kez söylemeye çalışın.

 

·        Sistemimizdeki ücretsiz deneme dersinden yararlanın. İnternetten ingilizce öğrenmek için hafıza tekniklerini kullanan bir sistemi tercih etmek, hem kısa sürede verim almanızı sağlar hemde öğrendiğiniz bu bilgileri unutmazsınız.

 

·        Vücut saatinizi kullanın. Sabah insanı değilseniz, öğleden sonra çalışın veya akşam çalışın.

 

·        Büyük resmi düşünün. İyi derecede İngilizce bildiğinizde ne yapabilirsiniz? Yaşam kaliteniz nasıl olacak?

 

·        Kendinize uzun vadeli bir hedef koyun. Ona doğru çalışmaya odaklanın ve ulaştığınızda kendinizi ödüllendirin.

 

·        Sizin için en iyi olanı bilin. Geçmişte sizin için hangi yöntemlerin başarılı olduğunu düşünün ve bunlara sadık kalın.

 

·        Nasıl öğrendiğinizi anlayın. Ezberleyerek, okuyarak, konuşarak, özetleyerek veya diğer yöntemleri kullanarak olabilir. En iyi nasıl çalıştığınızı öğrenin. Kendiniz veya bir grupla sessiz bir yerde olabilir.

 

·        Gözden geçirmek! Gözden geçirmek! Gözden geçirmek! Geçmişte çalıştığınız şeyleri gözden geçirmek için zaman ayırdığınızdan emin olun.

 

·        Hafızamıza aşırı yüklenmek doğru değildir. Mola vermeden çalışmak üzerinizde kırılganlık etkisi yaratacak ve sıkılmanıza neden olacaktır. Doğru aralıklarla Mola verin.

 

·        İnternetten ingilizce öğrenmek veya ingilizce seviyenizin yükselmesi için hemen acele etmeyin. Şu anda bulunduğunuz seviyeye konsantre olun.

 

·        Ana dili İngilizce olan kişilerle konuşmak harika bir uygulama olabilir, bu yüzden onlardan kendilerini tekrar etmelerini istemenize gerek kalmaz! Ama her zaman ana dili ingilizce olan kişileri bulma imkanımız yoktur. Üzülmeyin! Seçilenler E-learning sistem hafıza teknikleri ile ingilizceyi, ana dili ingilizce olan kişiler tarafından öğretmektedir. Eğitim boyunca Duyduğunuz aksanlar tamamen o dili konuşanlardan telaffuz edilir. Ücretsiz üye olmak için şimdi hemen BURAYA tıkla.

 

·        İngilizce'yi bir kitaptan öğrenemezsiniz. Araba kullanmak gibi düşünün… Sadece bunu konuşarak öğrenebilirsiniz.

 

·        İnternetten ingilizce öğrenmenin en kolay yolu, öğrendiğiniz bilgilerle sürekli konuşmak ve konuşmak için çaba göstermektir.

 

·        İngilizce bir günlük tutun. Günde birkaç cümle yazarak başlayın ve daha sonra daha fazla yazma alışkanlığı edinin. Yazmak hafızamızı tetikleyen önemli detaylardan biridir.

 

·        Dünyaya güzel sesinizi gösterin! Akıcılığı ve tonlamayı geliştirmek için İngilizce şarkılar öğrenin ve onlarla birlikte şarkı söyleyin 😊

 

·        Evinizde İngilizce radyo dinleyin. Aktif olarak dinlemeseniz bile, kulaklarınızı eğitmeye devam edeceksiniz.

 

·        Vazgeçmeyin, pozitif kalın! Bazen yeterince hızlı öğrenmediğinizi hissedersiniz. Herkes böyle hissediyor, bunun için endişelenme. Pes etmezsen sonunda amacına varacaksın. Tadını çıkarın eğlenirken daha fazla bilgi öğreniyoruz.

 

·        Konuşurken gerginleşirseniz, bir şey söylemeden önce iki derin nefes alın. Kendinizi rahat hissettiğinizde daha iyi konuşursunuz.

 

·        Kendinizi motive edin. İngilizce öğrenmeye başlamak için asla çok genç ya da çok yaşlı değilsiniz. Öğrenmemek için bahane yapmayın. Hafıza teknikleri ile her yaşta ingilizce öğrenmek mümkün… Bunun için sosyal medya hesaplarımızdaki kursiyerlerimizin yorumlarını inceleyebilirsiniz 😊

 

·        Erteleme başarılı olmanızı engelleyebilir. Ertelemeyi durdurmak için, ertelemenin eğitimden kaçınmak mı yoksa kötü alışkanlığınız mı olduğunu anlamanız önemlidir.

 

·        Henüz istediğiniz sonuçları almadıysanız, bunun nedeni dillerde kötü olmanız değil, henüz kendi özel öğrenme yolunuzu bulamamanızdır.

 

·        Küçük yapışkan notlar kullanın ve evinizin etrafına yapıştırın. Bunları bir şeyleri etiketlemek için kullanabilirsiniz. Bunun size oldukça faydası olacaktır.

 

·        Sezginizi kullanın.İlk tahmininizin ne sıklıkta doğru tahmin olduğuna şaşıracaksınız. Daha önce söylediğimiz gibi, emin olun.

 

·        Düşüncelerinizi toplayın. Ne söyleyeceğinizi düşünmek için bir dakikanızı ayırın. Dilbilgisini biliyorsunuz, ama belki de konuşurken doğru kullanmıyorsunuzdur.

 

·        Sadece İngilizce kelimeler öğrenmek yeterli değildir. Bir papağana İngilizce kelime öğretebilirsiniz, ancak bu İngilizce konuşabileceği anlamına gelmez! Hala bir dilbilgisi anlayışına sahip olmanız gerekir.

 

·        İngilizce öğrenmeye ara verirseniz, seviyenizin azaldığını ve tüm sıkı çalışmalarınızın boşa gittiğini göreceksiniz.

 

·        Bir arkadaşınızla İngilizce öğrenme fırsatınız varsa harika bir yöntemdir. Pratik yapabileceğiniz birisine sahip olacaksınız ve birbirinizi çalışmaya motiveedebilirsiniz.

 

·        Son olarak Seçilenler E-Learning sistemle  10 Hafta gibi kısa bir sürede Hafıza Teknikleri ile %100 İngilizce öğrenmenin keyfini çıkarın ve Sisteme üye olmayı unutmayın :)