İnternetten İngilizce Öğrenmek ve Pratik Yapmak için 10 Harika Yöntem

10-08-2022 / Seçilenler Dil Dünyası

İngilizce konuşma konusunda daha iyi olmak istiyorsunuz, daha iyi olabilmenin ve hedefinize ulaşmanın tek çözümü pratik yapmaktır. İnternetten ingilizce öğrenmek için pratik yapmak temel kuralların en başında gelmektedir. Eğer hafıza teknikleri ile tekrarlar görmüyorsanız, belirli aralıklarla pratikler yapmak size daha verimli sonuçlar verebilir. Ancak yapılan her pratik bu dili öğrenebileceğinizin garantisini vermez. Pratikleri doğru yöntemlerle uygulamakta önemli unsurlardan birisidir. Eğer bu konuda uzman kişiler tarafından desteklenmiyorsanız önünüzde uzun bir yol var demektir.

Hafıza Teknikleri ile İngilizce eğitimi alarak 10 hafta gibi kısa bir süre içerisinde ingilizce dilini %100 konuşabileceğinizi biliyor muydunuz? Evet hafıza teknikleri ile %100 ingilizceyi bu kısa sürede konuşabilirsiniz. 1 yıl içinde 2500’ü aşkın kursiyerini Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı İngilizce Sertifikasına kavuşturan, seçilenler e-Learning Sistemi Ücretsiz olarak denemek isterseniz Seçilenler E-Learning Ücretsiz Üyelik Linkine tıklamanız yeterlidir.

 

İngilizce Öğrenmek için 10 Harika Yöntem

 

     1. Bilgisayar veya Akıllı telefonunuzda Sözlük Bulundurun. Sözlük sizin unuttuğunuz kelimelerin telaffuzunu yerine getiren kurtarıcınız olacaktır.

 

     2. Yine Bilgisayar veya Telefonunuzda İngilizce Notlar tutun ve bu notları gün içinde belirli aralıklarla kontrol edin. 

 

     3. Her gün en az 10 kelime ezberlemeye gayret gösterin, bu kelimeleri doğru ezberlemek için cebinizde küçük bir not defteri bulundurabilir, takıldığınız yerlerde not defterinize bakabilirsiniz. Günde 10 kelime ezberlemek 1 ayda 300 kelimeye tekabül etmektedir.

 

     4. Gün içerisinde en çok kullandığınız kelimelerin bazılarını defterinize ingilizce olarak not alın, defterin arka kısmınada kelimelerin türkçe karşılığını ekleyin. Gün içerisinde kullanmış olduğunuz bu kelimelerin ingilizcelerini kontrol edin, takıldığınız yerlerde türkçe karşılıklarına bakın. Hafızanıza daha fazla güveniyorsanız Kelimelerin sayısını arttırabilirsiniz bu tamamen size kalmış.

 

     5. Gezdiğiniz, gördüğünüz her şeyi ingilizce olarak telaffuz etmeye çalışın, takıldığınız yerlerde sözlüğü kontrol etmeyi ihmal etmeyin. Sürekli olarak takıldığınız kelimeler varsa bunları ayrı olarak not alın. Takıldığınız kelimeleri tekrar tekrar görebileceğiniz şekilde not alırsanız, daha hızlı verim almaya başlayacaksınız.

 

     6. İngilizce film repliklerini izlemeyi sakın kaçırmayın, bu sizin bu dile olan duyma alışkanlığınızı önemli seviyede arttıracaktır.

 

     7. Öğrendiğiniz kelimelerle anlam bütünlüğü bozulmayan cümleler oluşturmaya çalışın, ilk zamanlar bazı cümleleri oluşturmakta zorlanabilirsiniz, zamanla oturacaktır. 

 

     8. İnternetten ingilizce öğrenmek için en etkili yöntemlerden bir diğeri ise, ingilizce haber makalelerini okumaya gayret göstermektir. Haber makaleleri ilk zamanlar size ağır gelebilir ama inanın zamanla alışacaksınız. 

 

     9. Bilgisayar veya Telefonunuzda yaşadığınız problemler için İngilizce kaynaklar kullanmaya gayret gösterin.

 

    10. Kullandığınız bilgisayarınızı veya yardımcı programlarınızı Mutlaka ingilizce dilinde kullanın.

 

 

Seçilenler E-Learning Sistem

Seçilenler E-Learning Logo

 

10 haftada %100 ingilizce konuşmak ister misiniz? Şimdi hemen ücretsiz www.secilenler.com.tr linkine tıklayıp üye olun.