İnternetten İngilizce Öğrenmek İçin Hafıza Tekniklerinin Etkisi

13-07-2024 / Seçilenler Dil Dünyası

İnternetten ingilizce öğrenmek için kullanılan yetersiz yöntemler, eğitimi alan kursiyerleri kısa sürede eğitimden uzaklaştırmaktadır. Eğitimden uzaklaşmanın başlıca sebeplerinden birisi, sunulan derslerden sıkılmaktır. Kursiyer aldığı eğitimden sıkılmanın yanısıra internetten ingilizce öğrenmek için kurulan sistemlerden yada herhangi bir e-learning sistem ile eğitim almaktan hızla uzaklaşır ve buda yetersizlik sonucunu ortaya çıkarır.

Doğru eğitimi, internet ortamında sunmak gerçekten çok zordur ve oldukça hassas bir konudur. Online ingilizce öğrenirken aldığımız eğitimde geçen görseller önem taşımaktadır. Sunulan görsellerde akıcılık ve merak hissinin uyandırılması çok önemli ve ince bir detaydır.  Hafıza teknikleri ile ingilizce veya farklı bir dil(hiç önemli değil) eğitimi verilirken, sunulan görseller her yaşa hitab etmelidir. Sürekli çizgi animasyonlar kullanmak hafıza tekniklerinin etkisini düşürür, neden? Önceki satırlarımızda "sunulan görseller her yaşa hitab etmelidir" diye yer vermiştik. Çizgi animasyonların etkisi yüksektir evet ama her yaş kesimi için kullanmak doğru değildir.

Sürekli çizgi animasyonlarını kullanmak bir süre sonra kursiyerin bilinç altında "basitsi" hissi oluşturacak ve eğitimden yavaş yavaş uzaklaştıracaktır. Bu nedenle çizgi animasyonlar ve dizi\film replikleri konusunda hassas davranılması en önemli unsurlardan başlıcasıdır. Hafıza teknikleri ile eğitim sadece bu anlattıklarımızla sınırlı değil tabiki. Hafıza tekniklerinin önemi ile ilgili bu hassas konuya aşağıda liste halinde detaylı bir yer verdik. Biz hafıza teknikleri ile eğitimin önemi anlatırken, "internetten ingilizce öğrenmek" üzerine örnekle konumuzu birleştirdik. Öğrenmek istediğiniz farklı bir dil olabilir, bu durumu değiştirmez.

 

Anımsatıcıların Kullanımı

 

 Anımsatıcılar

 

İnsanların öğrenme stillerini bilgi depolamak için kullanmayı düşünmeleri gereken Anımsatıcılar etkiler. Bu anımsatıcılar kendi sınıfı içerisinde üç başlık altında listelenir.

  • Görsel
  • İşitsel
  • Kinestetik

Hiçbir insan yukarıdaki stillerden sadece birini kullanmaz ve bu nedenle öğrenme stillerinde ciddi bir çakışma söz konusudur.

Görsellerin Kullanımı

 

Görseller

 

Görsellerin kullanımı Görsel öğrenenler açısından en etkili yöntemdir. Notlar, diyagramlar, resimler, şarkılar, diziler ve filmler internetten ingilizce öğrenmek için muhteşem kaynaklardan sadece bazılarıdır. Sunulan görsellerin içerisine yerleştirilen ufak anımsatıcılar, görsel öğrenimi tetikler ve hafızamıza direkt olarak isteğimiz dışında kaydeder bu sayede alınan eğitimin unutulması neredeyse olağan dışıdır. Görsel öğrenenler; Tipik olarak, ayrıntılı notlar alamadıkları bir sunumdan memnun olmazlar. Bu yüzden sunulan dil eğitimi, bu işte uzman eğitmenler tarafından hassasiyetle hazırlanır. Görsel bir öğrenci için yazılı olarak bir görsel sunulmadıkça, o kişi için yeterli bilgi mevcut değil demektir. Bu nedenle internetten ingilizce öğrenmek için, doğru adımlar atmalı ve işi uzmanlarına bırakmalısınız. Hafıza teknikleri ile ingilizce(Daha önce söylediğimiz gibi farklı bir dilde olabilir)öğrenmek istiyorsanız, aldığınız eğitimin meyvelerini çok kısa sürede toplamaya başlayacak ve ödemiş olduğunuz ücret asla boşa gitmeyecektir. 10 hafta gibi kısa bir sürede ingilizce konuşmayı hangimiz istemeyiz ki ?

Sistemimizi ücretsiz olarak denemek isterseniz HEMEN DENE linkimize tıklayıp ücretsiz kayıt olabilir, hafıza teknikleri ile ingilizce veya rusça öğrenmenin avantajlarını kısa sürede yaşayabilirsiniz.

İşitsel Öğrenimin Kullanılması

 

işitsel

 

İşitsel öğrenenler en etkili şekilde vurgulanan cümleleri dikkate alırlar. Almış oldukları dersi önce dinlerler daha sonra not almaları gereken yerlerde notlarını tutarlar. Genel olarak bilgiyi sesli olarak duymak isterler, bilgiyi işitmedikleri sürece sunulan eğitim işitsel öğrenciler için pek anlam ifade etmez. Bu nedenle bir yabancı dil eğitimi almak istiyorsanız seçici davranmak zorundasınız. Online ingilizce öğrenmek için bu yöntemlerin hepsinin bir arada kullanıldığına dikkat etmeniz sizin için sağlıklı olacaktır.

Daha fazla bilgi için www.secilenler.com.tr adresimizi detaylıca dolaşmanızı tavsiye ediyoruz.

Kinestetik Öğrenimin Etkisi

 

Kinestetik

 

Kinestetik öğrenenler taklit ve uygulama tarzıyla etkili olarak öğrenirler. Bu nedenle aldığınız eğitimde sistemin size uygulama yoluyla pratik yaptırması da çok önemlidir. Bahsettiğimiz bu üç öğrenme stili herkeste mevcuttur. İnternetten ingilizce öğrenirken almış olduğunuz eğitimin bu başlıkları içerip içermediği konusunda hassas davranın ve mümkünse sorun.

Seçilenler E-Learning Sistem ile 10 Haftada İngilizce veya Rusça Konuşun

Seçilenler Dil Dünyası Hafıza teknikleri ile ingilizce veya rusça dil öğretimi konusunda uzman eğitmenlere sahiptir. Eğitimini aldığınız Yabancı dil size o dili konuşanlardan dinletilir ve telaffuz problemi bu şekilde ortadan kaldırılır. Okul ingilizcesinden çok farklı olarak sistem hafıza teknikleri ile işler. Hiçbir zaman duyduğumu anlamıyorum veya ingilizce biliyorum ama konuşamıyorum gibi sorunlar yaşamazsınız. 10 haftada %100 konuşabileceğinizin garantisini veriyor ve almış olduğunuz yabancı dil eğitimi sonunda o dili konuşamazsanız paranızı geri iade ediyoruz. Şimdi hemen ücretsiz kayıt olmak için HEMEN DENE linkimize tıklayın ve ücretsiz kayıt olun.