İngilizce Öğrenmenin 5 Kolay Yolu

13-07-2024 / Seçilenler Dil Dünyası

 

İngilizce öğrenirken motivasyonumuzu yüksek tutmak oldukça önemlidir, eğer motivasyonumuz o an yüksek değilse gerekirse daha uygun bir zamanda ingilizce öğrenmeye başlamalıyız. Almış olduğumuz tüm eğitimlerde olduğu gibi, internetten ingilizce öğrenmek veya yüz yüze ingilizce öğrenmek bize biraz daha zor hissettirdiği zamanlar olabilir, bu yüzden yöntemlerimizi değiştireceğiz ve hata yapmaktan korkmayacağız, bu şekilde istediğimiz seviyeye ulaşacağız.

İngilizceyi öğretmek için daha önce duymuş olduğunuz yöntemleri, biraz daha doğru bir şekilde anlatıma dökerek, ingilizce öğrenmenin kolay yöntemlerini veya en etkili olabilecek yöntemlerini içerik olarak tasarladık. Bu yöntemlere geçmeden önce dikkatinizi oldukça çekebileceğini düşündüğümüz Hafıza Teknikleri ile ingilizce yöntemine tam olarak hakim olup olmadığınızı merak ediyoruz. Eğer daha önce hafıza teknikleri ile ingilizce öğrenmek üzerine hiçbir içerik okumadıysanız, paylaştığımız linke(altı çizili) tıklayarak; “Hafıza teknikleri ile ingilizce öğrenmek” adlı içeriğimizi okuyabilir ve hafıza tekniklerinin muazzam etkisini detaylıca öğrenebilirsiniz. Eğer hafıza teknikleri hakkında bilgiye sahipseniz ve sizin için en doğru eğitimi arıyorsanız şimdi HEMEN DENE linkimize tıklayın ve 1 hafta ücretsiz demo üyelik sahibi olup eğitimlerimizden yararlanın.  Anlatacağımız 5 kolay yola geçmeden önce, hafıza teknikleri ile ingilizce dili eğitimi üzerinden internetten ingilizce öğrenmenin 10 haftada ne kadar kolay olduğunun kısaca bir özetini geçelim.

Hafıza Teknikleri ile ingilizce 10 haftada nasıl öğrenilir ?

Hafıza teknikleri ile 10 haftada ingilizce konuşmak Seçilenler Antalya İngilizce Kursu(Seçilenler Dil Dünyası) ile Nasıl mümkün? Sistem size anadiliniz seviyesinde bu dili; “Görme, duyma, işitme”  yöntemlerini ve içgüdüsel taklit yöntemimizi etkili şekilde kullanarak öğretir. Bu sayede ingilizce öğrenmememiz neredeyse olağan dışıdır. Hafıza teknikleri ile ingilizce eğitimi alan kursiyerlere, etkili görseller ve etkili sunum sahneleri kurularak online sistem üzerinden veya yüz yüze sunulan eğitim programı dahilinde yansıtılır. Kursiyer kolay seviyeden başlatılarak; önce cümleyi veya kelimeyi işitir, daha sonra kelimenin yazılışını, ve tekrardan aynı ses ile kelimenin telaffuzunu duyar. Kursiyere ilk dinletiltiğinde çok yabancı gelen bu kelime hatta belki hiç anlamadığı bu kelime daha sonraki tekrarda iyice anlaşır bir hal alır. Sistem aslında farklı bir algoritma kullanarak telaffuzu aynı şekilde size dinletir, siz ilk anlamadığınız bu telaffuzu daha sonrasında duyduğunuzda size çok sıradan gelir. Çünkü hafızanıza çoktan işlemeye başlamıştır(işitme yöntemi). Daha sonraki derslerde siz farketmeden sahneler arasında geçirilen bu kelimeler kalıcı belleğinize sizin isteminiz dışında taşınır. Burada kullanılan algoritma ise, tamamen taklit yeteneğimizi hedef almaktadır. Sunulan görseller ile seslerin uyumluluğu bizim taklit içgüdümüzü harekete geçirir ve istemsizce biz bunları beynimizin kalıcı belleğine kayıt ederiz. Bu sayede 10 haftada ingilizce konuşamamak neredeyse imkansızdır.

Hafıza teknikleri ile internetten ingilizce öğrenmek isterseniz şimdi ücretsiz olarak sistemimizi HEMEN DENE linkimize tıklayarak deneyin.

Hafıza teknikleri ile ingilizce öğrenmek hakkında daha fazla deneğim sahibi olmak istiyorsanız eğer, “Hafıza teknikleri ile ingilizce öğrenmenin önemi” adlı içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Şimdi İnternetten ingilizce öğrenmek veya normal olarak ingilizce öğrenmek için 5 kolay yolu anlatmaya geçelim.

 

 

 

1 – Arkadaşlarınızla İngilizce Oyunlar Oynayın

 

İngilizce öğrenmek için avantajlardan bir diğeride oyunlar oynamaktır. Oyunlar; eğer sıkıcı bir yapınız varsa hem bu sıkılganlık durumunu azaltacaktır hemde sizin ingilizce öğrenmeniz için etkili bir yol olacaktır. Arkadaşlarınızla oyun oynama şansınız varsa ingilizce öğrenmeniz daha kolay ve daha keyifli bir hal alacaktır. Arkadaşlarınızla kelime bulmaca oyunları oynayabilirsiniz. Mesela örnek vermek gerekirse ; “Scrabble” oynayabilirsiniz. Scrabble, harf setinizi kullanarak farklı kelimeler bulmaya çalışırken gerçekten ingilizce düşünmenizi zorlar ve ingilizce öğrenmenizi kolaylaştırır.

İnternetten İngilizce Öğrenmek için Oyunlar

 

Eğer internetten ingilizce öğrenmek istiyorsanız ve bunu oyun yöntemleriyle yapmak istiyorsanız öncelikle tüm uygulamalarınızı ingilizce diline çevirmekle başlamalısınız. Şimdi sıra geldi bir oyuna. Günümüzde hala mevcut olan IRC(Internet Relay Chat) sistemleri mevcuttur. Genelde büyük sistemlerin mutlaka ingilizce kelime oyun kanalları olmaktadır. Bu kanallarda oyun botları sizlere sorular sorar ve sizde bu soruları yanıtlamaya çalışırsınız mantık tamamen budur. Girmiş olduğunuz sitelerde diğer katılımcılar ile birlikte keyifli bir şekilde ingilizce öğrenmek için oyunlar oynayabilirsiniz. Belkide hırs yapıp bağımlısı olur ve kelime dağarcığınızı çok etkili olan bu yöntemle geliştirebilirsiniz 😊

 

2 - İngilizce Öğrenmek Müzik Eşliğinde Daha Keyiflidir

 

İnternetten ingilizce öğrenmek için Müzik olmazsa olmazlardandır. Dinlediğiniz müzikleri alt yazılı olarak dinlemenizde size artı avantaj sağlayacaktır. Müzik bizim hem en iyi terapistimiz, hemde cok iyi öğreticimizdir.  Doğru müziklerle ingilizcenizi hızlı bir şekilde geliştirebilirsiniz. Ayrıca müziklerin en büyük etkisi ingilizce öğrenmek isteyen kişilerde telaffuz problemini ortadan kaldırmaktır.

3 – İngilizce Öğrenmek İçin Bol Bol Okumak Şart

 

İnternetten ingilizce öğrenmek için E-okuyucular ve tabletler İngilizce öğrenmeyi daha da kolaylaştırır. E-okuyucular sayesinde bilmediğiniz bir kelimenin üzerine anlamını kolaylıkla ekleyebilir, unuttuğunuz zaman bakabilirsiniz, bu yöntem sizin velinimetiniz olacaktır. Bu yöntemi sadece ingilizce öğrenmek için değil, bütün eğitimlerinizde kullanabilirsiniz.  E-okuyucular sayesinde metni takip edebilmeniz ve takip ederken dinlemeniz çok kolaydır.

 

4 – Ingilizce Öğrenmek İçin Yabancı Forum Sitelerini Ziyaret Edin

 

Ingilizce öğrenmenin diğer bir yöntemide şüphesiz bize yabancı olan bu dilin kullanıldığı forumlarda aktif olmaktan geçer. Eğer biraz ingilize öğrenmemizin kolaylaşmasını istiyorsak kullanacağımız kaynaklar, araçlar her şeyi yavaş yavaş ingilizce kullanmaya başlamalıyız. Bu yüzden ingilizce forumlar bizim aracı kaynağamız olacaktır. Takıldığımız kelimeleri not alacağız ve bu kelimeler üzerinde mutlak cümleler kurup hafızamızda yer edinmesini sağlayacağız, bu pratikler sayesinde; bir süre sonra zorluk çektiğimiz bu ingilizce forumlarında, aktif bir şekilde yazı yazabiliyor ve iletişimimizi kuvvetlendirmiş olacağız. Bu söylediklerimizi yavana atmayı, bu 5 maddeyi mutlaka uygulayın.

 

5 -  Her Gün En az 20 Kelime Ezberlemek için Doğru Algoritma

 

İngilizce öğrenmek için kelime ezberleyeceğiz. Size birisi hayır ezber yok gibi bir şey diyorsa; Ezberlemeden nasıl öğrenebileceğinizi lütfen öğrenin. Cümle kalıplarından söz etmiyorum, gramer bilgisinden söz etmiyorum elbette bunların doğru kullanımı öğreneceğiz, fakat kelime ezberi her halukarda yapmak zorundasınız... Ingilizce öğrenmek için kelime ezberi şarttır, günde en az 20 kelime ezberlemeniz muazzam etkili olacaktır(Bu size çok gelirse daha az ezberleyebilirsiniz, süre haricinde değişen bir şey olmayacaktır). Ancak kelime ezberlemeye başlamadan önce en az 1 hafta boyunca mutlaka, gün içerisinde kullandığımız kelimeleri not alacağız. 2. Hafta ise 20 kelime ezberleme pratiğine başlayacağız ve bu sayede 3 ay içinde ingilizceyi yukarıdaki diğer yöntemlerle birlikte çok kısa bir sürede konuşabileceksiniz.