İngilizce Nasıl Akıcı Konuşulur?

13-07-2024 / Seçilenler Dil Dünyası

Okullarda yada birçok ingilizce kurslarında saatlerce İngilizce öğrenmeye çalıştınız, ancak hatırlamadığınız zaman kendinizi nasıl hissediyorsunuz? İngilizce'nin hızlı konuşulduğunu duyduğunuzda hala kafanız mı karışıyor? Anadili İngilizce olan biriyle konuşma konusunda güveniniz yok mu?

Endişelenme, yalnız değilsin! Doğru yerdesiniz, çünkü şimdiye kadar almış olduğunuz eğitimlerin dışında Seçilenler E-Learning sistem Antalya ingilizce kurslarının en başında yer alır.

Başarılı olmak için neye ihtiyacınız var? Cevap basit, ingilizce kursumuz Türkiye'nin ingilizce öğretmede eksik olan eğitimine yeni bir boyut kazandırıyor. Üstelik siz deneyin ve kendinizdeki değişimi farkedin diye ilk haftamız ücretsiz.

Bir ders kitabıyla İngilizce öğrendiğinizde sadece dilbilgisine odaklanırsınız. Dilbilgisi alıştırmaları yaparken, daima hata yapmaktan ve doğru yapmaktan endişe duyarsınız. Bu dilin amacı bu değil! İnsanlarla iletişim kurabilmemiz için dil öğreniyoruz ve her zaman doğru dilbilgisi ile iletişim kurmuyoruz.

Ne Tür Çalışma Stiliniz Var?

ne tür çalışma stiliniz var

İngilizce öğrenmede size rehberlik edecek bir öğretmenin olmasını mı istersiniz? Cevabınız evet ise; belki bir ingilizce kursunda daha rahat edebilirsiniz.

Belki de bağımsız bir öğrenicisiniz. Öğrenmenize yardımcı olacak ve dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde online ingilizce sizin için ideal olabilir. Bağımsız öğrenenler öğrenmek için beklemezler. İhtiyaç duydukları cevapları bulurlar.

İngilizce'yi pratik yapmanın birçok yolu vardır. İnternetten İngilizce okuma ve dinleme pratiği yapabilirsiniz. Örneğin bir YouTube videosunda duyduklarınızı yazarak yazma alıştırmaları yapabilirsiniz. Bir konuşma ortağı bulabilir ve konuşma pratiği yapabilirsiniz.

Yaz kış yabancı turist sayısının fazla olması sebebiyle Antalya’da yaşayan kişiler ya da turizm sektöründe çalışanlar ingilizcede pratik yapma olanağına sahiplerdir. Fakat görüyoruz ki Antalya'da çeşitli ingilizce kurslarının olmasına rağmen dil kursuna gidip ingilizceyi çok güzel konuşan birini tanımıyoruz. 

Yabancı dil öğrenmede en büyük etken duymaktır. Yabancılardan doğru telaffuzlarla birçok kez aynı şeyleri duyduğunuzda hafızanıza yerleşmiş olduğunu göreceksiniz. Ana dilinizi öğrendiğiniz mantıkla hareket eden Seçilenler E-Learning sistem hem görsel hem işitsel hafıza teknikleriyle, beynin her iki lobunu çalıştırdığı için 10 haftada yabancı dili %100 öğrenme garantisi veriyor. 

AKICI İNGİLİZCE KONUŞMAK İÇİN DOĞRU 7 ADIM

PLAN

İngilizceyi nasıl kullanmanız gerektiğini düşünün. Ne tür bir görüşme yapmak istiyorsunuz? İş, okul veya İngilizce TV izlemek için İngilizce'ye ihtiyacınız var mı? Kiminle konuşacaksın ve ne hakkında konuşacaksın?

DİNLE

Akıcı konuşmak istiyorsanız, gerçekten dinlemeniz gerekir. Ana dili İngilizce olan kişilerle aynı kelimeleri ve ifadeleri kullanın. Bunu yapmak için arkadaşlıkları, podcast'leri, filmleri ve müzikleri dinlemenin yeni yollarını bulun. Geniş kapsamlı ve sürekli büyüyen İnternet sayesinde şimdi İngilizce dinlemenin birçok yolu var.

KONTROL

Bilmediğiniz yeni bir kelime duyduğunuzda sorun! Sözlüğe bakabilir, anlamını internette arayabilir veya bir arkadaşınıza sorabilirsiniz. Birkaç kaynağa danıştığınızda, kelimeyi daha iyi anlayacaksınız.

TEKRAR ET

Beğendiğiniz bir kelimeyi veya ifadeyi duyduğunuzda, hafızanıza yerleşene kadar birkaç kez kullanın! Onunla cümleler kurun. Eğer bir fiil ise, onu farklı zamanlarda çekmeye çalışın. 

BAĞLAN

Dili öğrenme motivasyonumuz çoğunlukla diğer insanlarla bağlantı kurma arzusuyla gelir. Değerli dostluklara sahip olmak, İngilizce öğrenmeniz için büyük bir motivasyon kaynağı olacaktır.

KULLANIM

Mümkün olduğunca günlük İngilizce kullanmaya gayret gösterin. Çekinmeyin; ana dili İngilizce olan kişiler bile günlük konuşmalarda hata yapabilir. İngilizce'yi ne kadar çok kullanırsanız, o kadar çok hatırlar ve aklınızda kalır.

GÖZDEN GEÇİRMEK

Son olarak, her zaman öğrendiklerinizi gözden geçirin. Örneğin; bir gün, bir hafta ve bir ay sonra yeni kelimeleri gözden geçirin. Bu alıştırmalar kelimeleri zihnininizde taze tutacaktır. Kullanma zamanı geldiğinde onları hatırlayabileceksiniz! En önemlisi, kendinize inanmaktır.

İnsanlar olarak hepimiz bir dil öğrenme ve başkalarıyla iletişim kurma yeteneğine sahibiz. İngilizceyi, iletişim kurmak ve hayatınızı iyileştirmek için bir araç olarak kullanın.